Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 06. 2010.   #8
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
Ti možeš raditi drugačije i verovatno ćeš sa čekovima proći kako su ti u banci rekli ali imaj na umu da već godinama u nazad postoji objedinjena evidencija svih pravnih i fizičkih lica na nivou države i ako te kojim slučajem pozovu iz poreske uprave grdno ćeš se namučiti da im objasniš odakle su ti te pare i zašto nisi platio porez na zaradu iz inostranstva, zašto nisi izdao fakturu i zašto nisi prijavio porez na ukupan iznos godišnjeg prihoda...
Sta je ta objedinjena evidencija fizickih i pravnih lica?
Mislis da se razlikuje procedura na koji google isplacuje cekove za pravna i za fizicka lica.
A sto je problem da im objasnim odakle mi pare ako imam uredno sve fakture invoice-e i kopije cekova. + I porez sam naravno platio i to je porez na ime firme -tj na ime na koje su cekovi i poslati.

Znaci tu je jedini problem ako se razlikuje procedura isplate cekova za pravna i za fizicka lica koji radi google - tj citybank.


Da u banci su mi rekli da treba da izdajem fakturu i invoice i sve to - jos ne znam kako to da uradim ali znam da to ne bi trebalo da bude problem.
buksula je offline   Odgovorite uz citat