Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 06. 2010.   #10
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao IgorBGD Pogledajte poruku
Nadjoh ovaj forum, kao i ovu temu, Googlajuci, pa se izvinjavam sto istu dizem iz mrtvih.
Otvorio bih novu, ali mislim da je ista jos uvek akuelna, i koliko vidim nista se posebno nije promenilo.

Zanima me sledece - da li mi neko moze reci, moze i na PM, koja bi mi bila najpametnija opcija pri navodjenju svrhe deviznih priliva na moj devizni racun, znaci kao fizicko lice koje novac prima od pravnih lica?
Do sada sam stavljao kao svrhu uplate "honorar", ali pomislih da mozda ima neka pravna caka koju ne znam.

Ja inace radim kao 3D freelancer, u zadnje vreme stize mi malo vise wire uplata, pa bih na vreme da se osiguram od eventualnih neprijatnosti uzrokovanih neinformisanoscu.

I ako moze samo neko da potvrdi zakljucak, donet nakon nekoliko dana citanja svih mogucih foruma, da sam na svaku deviznu uplatu, kao fizicko lice, duzan da uplatim oko 20% kao porez, a svake godine sam takodje duzan da platim eventualni ekstraprofit ako iznos predje kojih milion i po dinara na godisnjem nivou?

I hvala puno svima unapred na odgovorima! Koliko vidim, citajuci neke teme, forum je stvarno kvalitetan, pa cu se potruditi da doprinesem koliko mogu.
20% porez + doprinosi + mozda i zdravstveno - najverovatnije bi ukupno trebalo da bude 36% sto je po mom ukusu daleko previse.
buksula je offline   Odgovorite uz citat