Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 07. 2010.   #31
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Više puta ovde je bilo reči o večitoj temi - daj da "odradim" sajt, pa da dođem do nešto posetilaca, pa da uzmem pare.

A npr. da se priča obrne - šta se može napraviti za određenu ciljnu grupu korisnika koju bi mogli da privučemo, pa da od toga vidimo koju korist možemo da imamo. Problem je samo u poznavanju potreba korisnika (ciljne grupe).

Nedavno sam pričao sa jednim čovekom koji je vlasnik firme za projektivanje u oblasti indutrijske elektronike, koji mi je rekao da kada bi napravio sajt sa 1.000 posetilaca mesečno iz ove oblasti - tačno određeni segment ovih korisnika (ali pravih posetilaca iz te oblasti), mogao bi da zarađuje hiljade EUR mesečno preko različitih aranžmana sa dobavljačima koje inače poznaje u svom poslu. Drugim rečima - treba poznavati određene privredne grane i potrebe korisnika u tim privrednim granama. Problem je u tome koje sadržaje ponuditi da bi se pojavila "prava ciljna grupa" u određenoj oblasti!

Drugi problem koji sam već ko zna koliko puta pominjao i ovde jeste - ako hoćete uspešan advertajzing model zarade, morate da imate organizovanu prodaju oglasa! Npr. uspeh Inforstuda je primarno u tome što je oduvek imao jaku komercijalu!
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Dragan Varagić za poruku: