Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 07. 2010.   #14
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Teorijska i prakticna smisao poreza/doprinosa nisu isto... i kod nas skoro i nemaju dodirnih tacaka.
Bas tako. Jedno je ono sto pise u zakonima a drugo je ono sto primenjuje zato sto bi pola srbije pomrla od gladi a druga polovina bila u zatvoru da se primenjuje ono sto pise u zakonima. I to je svima ukljucujuci i poresku upravu i ministarstvo finansija dobro poznato.

Zato im ne smeta(zakljucak iz primera halo oglasa) ako neko zaradjuje za zivot i ne placa porez da ne bi umro od gladi/ispao budaletina. Po meni bi to trebalo da se resi na neki zakonskiji nacin npr da neko ko zaradjuje manje od troskova zivota ili bar ishrane bude oslobodjen poreza ili makar doprinosa i zdravstvenog.

Dalje ti Vidak izgleda ne vidis neku sustinu poreza kada se pogleda na duge staze. To drzava vidi. Ne moze da naplacuje porez od nekog ko nema dovoljno za zivot. Tako da takve ljude pusta da zaradjuju za zivot. Kada im posao krene bolje onda ce oni osnovati preduzece i placace porez. I to je za drzavu mnogo isplativija varijanta (i jedina moguca varijanta) jer bi inace prethodno pomenutim ljudima najverovatnije propao posao tako da na duge staze drzava gubi. To je moje misljenje zasnovano na cinjenicama koje se svaki dan svuda vide.

Smeta im ako neko zaradjuje npr 5000E mesecno na crno. To i meni smeta. Zato sto je sada mnogo lakse otvoriti firmu a i porez nije nesto posebno veliki.

Poslednja izmena od buksula : 19. 07. 2010. u 03:43.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" buksula za poruku: