Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 03. 2006.   #83
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Stelanova, da krenemo redom?
Citat:
Ok, super je to, e sad se malo vrati u Srbiju 2006., prosecna plata 180e (po poslednjem izvestaju zavoda za statistiku), cena specijalistickih studija 1200e godinu dana.
Ja sam rekao 2 puta u svojoj poruci da ne bih to platio da sam tamo. Nije valjda da ti je promaklo posto sam to napisao i na pocetku i na kraju poruke?

Medjutim odluka sigurno ne bi bila takva zbog toga sto ce na nekom predavanju gosti da budu Goran & Goran (kao nekad Denis & Denis - jos da zapevaju "Program tvog kompjutera" hehe :-). Sta fali da podele svoja iskustva sa drugim ljudima?

Licno, mislim da je to sve skupa, cisto gubljenje vremena, a evo i zasto. Ako mogu ljudi koji nemaju zavrsene slicne specijalisticke studije da bude uspesni u tom poslu, postavlja se pitanje sta ce onda meni te specijalisticke studije (a jos pride, diplomu vec imas). Radje bih, kako vec rekoh, otisao do nekog Gorana i trazio da volontiram. Pa mi eto znanja iz prve ruke a sigurno bih nesto pametnije uradio sa onih 1200 e.

Ali to je vec svacija licna odluka - ja jednostavno nisam pristalica toga da ceo zivot treba provesti studirajuci. Diploma fakulteta, malo li je? Sad cemo jos i da idemo na specijalisticke studije iz.. cega tacno, nije mi bas jasno? Pa nije to medicina. Ali - to je samo moje licno misljenje.

Citat:
Student ciji roditelji skoro 7 meseci rade za tu sumu treba da se pomiri sa cinjenicom da tokom studija treba da obigrava oko ljudi, moli ih za posao i slicno da bi mozda nekako uspeo da vrati tu sumu.
LOL
A kako ti mislis da se dobiva posao? Gde? U filmovima? Ili si nasao da paris neki nas fakultet sa MIT-om, a Srbiju sa USA (po mogucnostima za zaposlenje u toj bransi i potrebama za takvim kadrom)?

Hoces da cujes kako se nalazi posao u Kanadi, osim ako te ne potrefi? Da, obigrava se oko svake firme gde mislis da bi mogao da dobijes posao, salju se (ili licno odnose) rezimei na sve strane, zove se telefonom, pa se zove opet da vidis, da se kao raspitas da li su pogledali tvoj rezime --- a sve ne bi li ih malo pogurao da te zovnu na intervju i slicno. I to je sasvim uobicajena i normalna stvar. Pa ne kaze se slucajno ovde da je trazenje posla - posao.

Naravno da ces da obigravas i "molis" za posao - nego sta ces? Da sedis kuci sa diplomom i zivis sa mamom i tatom, za koje sam kazes da 7 meseci rade da zarade 1,200? Dobra ti je logika.

Citat:
Vidis, stanje u Srbiji jeste sjajno kada je gledas iz perspektive nekoga ko ima xxxx$ platu i zivi xxxx Km dalje.
Nigde nisam rekao da je sjajno, ne izmisljaj.

Puno teras pricu oko neceg sto nije strasno. Pa nece Varagic da im dodeli zvanja redovnih ili vanrednih profesora.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 09. 03. 2006. u 17:53.
degojs je offline   Odgovorite uz citat