Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 07. 2010.   #46
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
Joj Buksula, ako te poslusa, najebace...
Prvo hosting je teska robija 24/7/365.
- zahtevni a neobrazovani klijenti
- problemi sa hardwerom
- problemi sa pracenjem resursa
- security

za koje pare? Ja moj hosting i ne oglasavam, samo kada mora ga prodajem.

A ti deckonja ako imas imalo smisla za webizajn, lagano u ulicu, od lokala do lokala, ponudi izradu websajtova i to ne BESPLATNO!

Pa kad napravis websajt, ponudis i registraciju domena i hosting.

Ljudima resis problem a ti zaradis svugde pomalo.
Naravno da se hosting ne isplati .... ali ako covek zaista hoce hosting ja sam mu dao sugestiju kako moze to da odradi.
Znam ja sve te probleme.

To sto si rekao u zadnjem delu - to je ono sto sam ja reko pod 2) posto onda nemas nikakve probleme dobijes pare za sajt i to fiksno 100$ po sajtu.(pod uslovom da cj.com ne skida leads).
Usput pravljenje (dobrog) sajta u principu nema nikakve veze sa dizajnom - ima samo sa korisnoscu i koliko je user-friendly a to nije slucaj sa velikom vecinom sajtova koji prave takozvani "dizajneri".

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
Jesi li ti to iz licnog primera tako dobar biznis plan napravio?
Ne nisam mrzi me da pravim sajtove za druge. To se odnosi na stav 2).
Treba mi 2-3 sata za sajt - a to je rumunski poso za 30$ na sat.

Taj bussines plan je mnogo bolji nego da se zajebavas sa raznim lokalima. Mada naravno da ni taj plan nije toliko los ali moras da dodas i troskove na mesecnom nivou za odrzavanje sajta i slicno. Moja impresija je da ljudi ne smatraju internet necim ozbiljnim i sa druge strane da uvek oce da sve sjaji i bljesti i da posetiocima treba preko 10 min da nadju to sto su trazili

Poslednja izmena od buksula : 23. 07. 2010. u 05:01.
buksula je offline   Odgovorite uz citat