Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 08. 2010.   #264
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Gruja Pogledajte poruku
To je srpski paradoks - da živimo u npr. Nemačkoj em' bi zarađivali više para, em' bi za manje para mogli da kupimo dobrog polovnjaka.
Srpski paradoks je da se covek u Srbiji, kako godine prolaze, navikne pa jos i smanjuje moguce rezultate da je samo radio isti posao nekih min. 600 km ili vise severozapadno. Grujo, jedino ako zbog sela hoces da vozis polovnog Merca, inace, posle samo 4-5 godina rada u ovom istom poslu vozio bi u najgorem slucaju nov auto Passat klase.

Vratio sam se sa godisnjeg, svojevrstan road trip od 2900km (Umag, Venecija, jezero Garda, Bec), pored mog Logana za ceo put, a to je nekih 40-tak sati u autu, video sam samo jednog Logana. I onda napravimo pauzu u voznji oko jezera, znaci nekih 120km u obimu, i prva pauza, stajem na parking, kad ono se smeju neki ljudi ka meni. Parkiram, kad oni ulaze u novu S klasu, rumunske table.

Meni su brojni rodjaci u inostranstvu, sam imam "papire", nikad nisam uzeo za ozbiljno ideju da je bolje da uvezem polovan za 5000 nego da kupim nov za 9000. Jedino sto mozes da kupis za 5000, recimo u Becu, i da ne brines za kilometrazu i kvarove barem neko vreme, je Audi A8 ili S klasa, 2000-2002. godiste, ali to trosi 15-20 litara u gradu. Pa ko voli...
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat