Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 08. 2010.   #284
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default pa..

Citat:
Pa čuj, meni je ovo četvrti auto iz PSA grupe, a prvi put da sam kupio novog, tako da nemamo što čekati - odmah ću ti reći da je ta priča o PSA pouzdanosti potpuna dezinformacija, jednako kao i ona o VW pouzdanosti
Kupi novi Golf pa ću te vidjeti kad ti npr. nakon 40.000 km rikne zamajac kvačila od 1200 eura...
PSA ima boljku da im redovno crkavaju raznorazni prekidači i nepotrebne drkalice, ali vitalni djelovi traju godinama i godinama... Trust me
Svaka prica o autima na ovaj nacin tipa Pezo je pouzdan, Golf je bolji i slicne price su veoma površna i na nivo 17-godišnjaka koji čeka dozvolu.

Kod kupovanja polovnog auta najbitniji faktor se zove sreća - moze se desiti da kupis polovnog renoa i golf-a i da radi kako treba a moze se poceti kvariti nakon 3 dana (kad uzmemo u obzir cinjenicu da 90% polovnih auta koji se kod nas kupuju su vozile redovnice u njemačkoj)

Kod kupovanja novog auta - opšte je poznato da određeni proizvođači imaju neke dijelove auta riješene bolje, a neke lošije i vjerovatno će to i da se pokaže tako

Kod kupovanja novog auta sve je u matematici, stavis na papir koliko para dajes (auto + kasko + redovno održavanje), vidis gdje ces biti u periodu kad auto bude staro od 3-5 godina jer poslije toga previse gubi na vrijednosti i uporedis sa onim sto mozes da kupis polovno za te pare (+ održavanje + - cesti odlasci i cekanja kod majstora).

A ovo priča o pouzdanosti ovog ili onog modela se vrlo lako moze objasniti
čuvenom dobar glas se daleko čuje, a loš još dalje - tj. vrlo je vjerovatno (bar sam ja tako doživio) uvijek čuti više negativnih komentara, jer će vlasnici auta koje se kvarilo više da pričaju o tome kako se auto kvari nego oni kojima se ne kvari.

To je kao cuvena prica da je Fiat Punto lose auto bla bla.. pa naravno kad ih ima puno pa je i vise onih koji su nezadovoljni, a kad pitate nekoga kakva su iskustva sa Roverom ili Volvom (bar u BL) mišljenja su dobra jer nema puno auta pa samim tim i manje nezadovoljnih

Zaboravih reći navedeno je iskustvo nakon nakon kupljena 3 polovna i 1 novog auta.
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat