Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 08. 2010.   #49
nenana
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 20.08.2008
Poruke: 58
Hvala: 21
144 "Hvala" u 15 poruka
nenana is on a distinguished roadnenana is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
...
Eto, valjda je dovoljno
Sasvim dovoljno, hvala.

Planiram da (opet) idem u Hr ali ne kao do sada u Istru (Rovinj) vec da se malo spustim do Dalmacije pa razmatram opcije Brač-Hvar-Korčula a samo za Korčulu nije bilo konkretnih utisaka.
Vidim cene su slicne kao i u Istri tj. u restoranu je slicno kao i u Bg ali u prodavnicama cene su dosta veće i upravo je kupovina vode i nama bila najveći trošak. Sad bar znam da mogu očekivati slične cene kao i u Istri. No, utisak od prošle godine je da kada su uzme u obzir sve ostalo: kvalitet smeštaja, usluga, čistoća, lepota mora i prirode - cene su definitivno bile u drugom planu.
Kad smo već kod cena, prijatelj koji je ove godine bio prvo u Grčkoj dve nedelje (krajem jula) a prošle nedelje bio u Umagu nedelju dana, kaže da su cene po kafićima više u Grčkoj nego u Hrvatskoj i da ga je to ove godine baš iznenadilo (inače ide skoro svake godine u hr).
Nisam bila u Grčkoj ali čitajući po forumima šta se sve i kako dodatno plaća u Grčkoj stekla sam utisak da u startu deluje da je Hr skuplja (apartman je čini mi se skuplji i hoteli svakako) ali kada se sve sabere i ne ispada nešto jeftinije u Grčkoj (govorim samo o apartmanskom smeštaju, ne hotelima). Recimo, nije mi jasna opcija iznajmljivanja apartmana u Grčkoj koji ima klimu ali se upotreba dnevno naplaćuje. Ne razumem, kako se kontroliše da li ću da uključim klimu ili ne? Uzme mi daljinski ili šta? Takodje, u Hr nije bilo potrebe za iznajmljivanjem suncobrana (prirodan hlad) niti se plaža naplaćivala bilo gde. Pretpostavljam da imam pogrešan utisak ali svakako se neću buniti ako cene na kraju ipak budu niže u Hrvatskoj.
nenana je offline   Odgovorite uz citat