Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 08. 2010.   #15
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

@Bluesman i ostali u istoj situaciji
Hmmmm pod rizikom da upalim gigantsku vatru moram da kazem da je to problem onog ko dopusti da se klijenti prema njemu/njoj tako ponasaju. Bio sam otpusten 2 puta zato sto nisam dozvolio da me neko maltretira, trpeo sam velike pritiske zato sto ne ostajem svaki dan do 7-8 i bivao sam manje placen zato sto nisam hteo da dolazim neradnim danima.

Svoje vreme postujem i radim za platu/procenat/ucinak. Ukoliko posao ne moze da ceka sutra mogu da ostanem 1-2 puta mesecno par sati duze. Kada mi je nadredjeni rekao da je interesantno kako ja u 17:00 gasim komp ja sam mu rekao da dolazim nesto pre 9:00 i od tada palim i radim i da nema sta da prigovara na vreme ulozeno vec samo na kvalitet i posvecenost radu. Tovare te ko magarca dok ne klones pa onda samo skinu malo ne bi li mogao da nastavis da crncis.

Da ne bude zabune ne protivim se ja radu, ostao sam i ja do 5 ujutro kad smo popravljali data centar, trcao ali bukvalno trcao u WC kada je bilo posla za 5 a nas bilo 3 i slicno. Ali morate negde postaviti granice, lezem normalno da spavam, dolazim na vreme na posao, odlazim kad se zavrsi. U 99% slucajeva nije to toliko hitno da ne moze da saceka do jutra.

Opet nisam web developer kao vecina vas pa moja iskustva mogu biti potpuno drugacija.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Dzordz za poruku: