Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 08. 2010.   #4
kwisko
član
Na probnom radu
 
Avatar kwisko
 
Datum učlanjenja: 08.08.2007
Lokacija: Niš
Poruke: 34
Hvala: 19
6 "Hvala" u 5 poruka
kwisko is on a distinguished road
Default

Pozdrav pre svega i super ideja za temu i diskusiju tj. prikupljanje korisnih informacija!

Durg i ja radimo na razvoju web aplikacije namenjene poslovanju tirističkih agencija i došli smo do toga da bi smo to realizovali po SaaS modelu. Vođeni time, tragali smo po internetu, pre svega domaćem i internetu naših suseda, i naišli smo na to da je većina SaaS servisa naših firmi usmerena ka globalnom tržištu i da su to uglavnom CMS, ProjectManagement i slična rešenja (social network apps itd), dok nekih "poslovnijih" rešenja (Mini ERP, invoicing i sl.) ima veoma malo - pogotovu onih koji su segmentirani na naše tržište. U navedenom mislim na web aplikacije (poslovnih desktop apikacija ima znatno više na našem webu).

Ono na šta smo mi do sada pronašli jeste:
- E-računi (SR, HR SLO)
- Itravel (HR)

Koristan izvor može biti i sajt PoslovniSoftver.Net gde se mogu naći i edukativni tekstovi o poslovnom softveru (između ostalog i članak o SaaS), kao i linkovi do proizvođača u Srbiji.

Toliko od mene za početak, a kada naša aplikacija bude bila gotova, priložiću još jedan link u listu

Pozdrav! Milan
__________________
About.me / Code Control / MagelanApp
kwisko je offline   Odgovorite uz citat