Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 08. 2010.   #60
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Ja se vratio posle 5500 km za 2 nedelje.

Lažu nas organi na više polja, prvo, treba viza za Tursku
Drugo, ne znam koji to koridor grade naši, možda neki vazdušni Nisam video praktično ni jednu lopatu od Niša do BG granice.
Treće, nismo najveće gradilište u Evropi - to je svakako Turska, ako se računa da je u Evropi.
I pored toga što su putevi prilično dobri, gde god kreneš nesto se radi, proširuje, kopa (mostovi, tuneli, putevi). Sami Turci gundjaju da je to zbog cene goriva, skoro 2 EUR za litar, ali definitivno se vidi gde idu pare.

Uslovi za vožnju su kao USA zapad - savršenstvo za road-trip, doduše treba malo pobeći od naseljenih krajeva, ali to je to.
Turci voze prilično normalno, osim seljo-tjuning lokalaca u Mirafjoriju i Regatama , dijaspore i naravno guranja sa taksistima po Istanbulu što je poseban doživljaj. Znači sve kao i kod nas

Jedino što ne postoji "normalna" radio stanica, na svim je ili neko versko (?) pojanje ili kao da slusaš kvalifikacije za pesmu Evrovizije u grupi od Grčka do Kazahstana. Da nismo nosili laptop sa rezačem satanističkih melodija, poludeli bi od radija.

Potpuno mi je jasno zašto oni nikad neće biti deo EU, ali to ne mora biti negativno za njih.
Drugi jedan svet, sa dosta predrasuda sa naše strane.

Bugarska izgleda raspalije od Srbije, barem kroz prozor auta. Platio sam preventivno 10 EUR jer sam vozio 107 umesto 80. U oko 4K Turske, nisam video sve zajedno 3 radarske kontrole. U BG su u žbunju tačno na svakih 25-35 km, od dosade sam merio još gore nego kod nas.

Poslednja izmena od srdjan : 26. 08. 2010. u 00:50. Razlog: stilske figure
srdjan je offline   Odgovorite uz citat