Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 08. 2010.   #446
Manja
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.08.2010
Poruke: 27
Hvala: 8
12 "Hvala" u 5 poruka
Manja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kickloop Pogledajte poruku

I šta znači ono da nećete pisati žalbu?
1. Zalba je napisana i svaki put pisana, posto nisam siguran da li je smem javno objaviti mogu ti je pustiti na PM ili mail.
2. Prigovor na opt ce se raditi kada stigne opt ali jedan od adv rece : "Po prigovoru protiv optužnice, stvar se NEĆE rešiti, jer se NIKADA ne rešava, u sudskoj praksi u zemlji Srbiji."
3. Njih terete za organizovanje igara na srecu preko sajtova freebetting.net i kladionicar.com , a kao sto su mnogi od vas i sami videli, na tim sajtovima je bio prisutan samo i jedino affiliate marketing.

Evo jedne interesantne price koju mozda niste znali :

Tokom nedelje pre 12.02.2010. poziva ih inspektor iz uprave za org igara na srecu na razgovor u BGD, oni dolaze tog 12.02. i u razgovoru im nalaze da sa jednog drugog sajta uklone reklamu sa linkom za neku inostranu kladionicu (nisam vise siguran koja je bila u pitanju) , inace ta reklama je postavljena u saradnji sa najvećom domaćom oglašavačkom mrežom, oni kazu vazi, nema problema, uklonicemo je i vise takve reklame necemo postavljati. 19.02.2010. dolaze kod istog inspektora da preuzmu resenje da su postupili po njihovom nalogu.Sve to prolazi u najboljem redu.Sve je to potvrdjeno u svedocenju ljudi iz uprave za org igara na srecu koje se dogodilo kasnije tokom istrage. Cak se navodi da su oni toliko bili spremni za saradnju da su reklamu sklonili odmah nakon njihovog prvog tel razgovora.
Desava se sledeca situacija a to je da njih hapse 23.02.2010. pod sumljom da su organizovali igre na srecu na sajtovima freebetting.net i kladionicar.com.

Zasto nisu odmah odreagovali i poskidali reklame sa kladionicara i freebettinga, pitace se mnogi od vas, kao i ja?
Pa prosto zato sto su sportske.net nas sajt registrovan na nasu firmu i podleze nasim zakonima dok su freebetting i kladionicar sajtovi koje su oni vodili kao fizicka lica, sajtovi registrovani u inostranstvu i svakako freebetting, sajt koji nije uopste bio namenjen nasim ljudima jer je bio na engleskom jeziku (preko njega ostvaren skoro celokupan prihod) dok je kladionicar bio nesto cije se postojanje nikako nije moglo unovciti ali jednostavno kada postoji freebetting zasto ne imati isto to samo na maternjem jeziku pa neka stoji.

I na kraju ljudi, sve je to jako dokazivo, sve je u elektronskoj formi , svemu se moze uci u trag i mi se toga ne bojimo, ali kada informaticko vestacenje traje 3.5 meseci i na kraju stigne i tuzilac kaze da to nije dobro uradjeno i vrati na ponovno, koje ce sada trajati ko zna koliko, a i nama je jako vazno zbog dokazivanja nevinosti, jer kod nas pretpostavka nevinosti ocigledno ne postoji, onda ti bude jasno da te neko u zdrav mozak...

Procitao sam sve zalbe pisane na njihovo produzenje pritvora i verujte mi da bi svako kome je to namenjeno nakon citanja morao da stavi prst na celo i dobro razmisli i preinaci odluku u pozitivnu za nas . Ali kako kazu nasi 'strucnjaci' to tamo niko i ne cita, vec odradjuje kako mu je nalozeno.

Kada sam se savetovao sa jednim od nasih najpoznatijih a mozda i najboljih adv, on se prvo nasmejao i rekao da je taj slucaj po njemu jako smesan i da ni sam nemoze da veruje da su jos uvek u pritvoru, a na cinjenicu da im produzuju pritvor zbog moguceg ponavljanja krivicnog dela, covek se zgranuo i rekao da se taj stav stavlja samo ljudima koji su vec bili ranije OSUDJIVANI , i na kraju i on sam je rekao da ovde duvaju neki 'cudni vetrovi'. A da ne pominjem cinjenicu da su sajtovi kao jedini 'alat' za vrsenja tog krivicnog dela u njihovom slucaju od samog starta u rukama mupa i tuzilastva, da su njihovi bankovni racuni blokirani, i da im je sve jasno dato na uvid da bi se pritvor izbegao.

I tako i dalje cekamo da stigne optuznica kod adv.

Poslednja izmena od nixa : 31. 08. 2010. u 14:25.
Manja je offline   Odgovorite uz citat