Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 09. 2010.   #48
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Off Topic: @ivanhoe @vidak pošto smo već otišli na tu stranu samo ukratko da vam objasnim moj stav po tom pitanju, a možda je stvarno vreme da se napravi neki menadžerski forum da pričamo o tome. Iz ugla managera, ne trebaju ti roboti koji će da urade ono što im se kaže i ništa više od toga. Pored toga to bi podrazumevalo da znaš sve što oni rade bolje od njih. Ne pričam sada o web dev nego uopšteno. Zašto bi recimo manager u EPS-u morao da zna sve što znaju radnici. Zašto bi recimo vlasnik fudbalskog kluba trebao da zna više od trenera, ili trener da bude bolji igrač od igrača?


Ovde se traži od vas da identifikujete najveće probleme, što je već pola rešenja problema. Kao "ljudi sa terena" možete daleko lakše i preciznije da vidite gde su uska grla i predložite najefikasnije načine da se problem reši. A onda manager (ovde Sloba i ministarstvo) preuzima odgovornost za rešavanje tog problema. Ako ne reše dobro problem, neće niko da kaže "zajebao ga neki vidak sa DPT", odgovornost i dalje ostaje na njima i ovde ja ne vidimo ništa od prebacivanja odgovornosti, naprotiv - preuzimanje odgovornosti.

Oni su mogli kao i neki pre njih da uzmi i prepišu neki zakon iz EU, kažu "odradili su sjajan posao" a mi i dalje kukamo kako stvari ne funkcionišu. Kažu neki da se angažuju pravnici, ekonomisti i birokratija da se bace na problem? Ok, potrebni su i oni, ali tek kasnije, ne može niko da me ubedi da neki advokat zna više o ePoslovanju od bilo koga od nas ko je probao da razvije neki online business. Nismo pravnici, ali niko te i ne pita da sastaviš konačan tekst zakona
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku: