Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 09. 2010.   #50
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Prvo, Slobo, meni ne pada na pamet ni da pomislim da si imao bilo kakve osim iskrene namere.

Medjutim, mislim da si pogresno procenio domet tvoje, u nacelu, odlicne ideje, jer u ovom trenutku, to je moj jasan stav, ne postoji znacajniji interes u IT dev zajednici za e-trgovinu. Fokus je vec neko vreme prebacen na nesto sto bi moglo da pravi neke pare, bas zato sto se odvija u IT oblastima koje su po pravilu deregulisane ili ne zahtevaju neku preteranu regulativu - social networking/ads, online PR/branding i sl. E-trgovina je previse daleko u ovom trenutku za skoro sve.

Evo, od mene predlog da se vidi kako uvesti sistem kao sto je eps u Austriji, kao jedini sistem koji moze da resi problem naplate u zemlji, posto od full PayPal-a nema nista jos najmanje 3-4 godine.

Ali moramo biti realni da IT zajednica trenutno nije fokusirana na ovu pricu. Evo, licni primer, imas o tome u mom radu sa ovogodisnje E-Trgovine, bas kada sam hteo da sistem malo detaljnije predstavim, posto ga bukvalno svake nedelje koristim vec godinama i poznajem ga dobro kao i PayPal, i pitam u 6. minutu predsedavajuceg koliko jos vremena imamo, kaze Markovic istice vreme. A ceo taj dan slusamo jednu te istu pricu o PR-u, po pravilu svako duze od predvidjenih 10-15 minuta. Jednostavno, nema sluha. I zato se dzaba nadas da ces kvantitetom doci do kvaliteta. I zato i dalje stoji moj predlog da se plati izabranoj ekipi neki dinar i da urade projekat na dobrobit svih. Za mene je tvoja ideja odlicna, potraziti pomoc, ali samo na ovaj nacin mozes sa sigurnoscu verovati u verodostojnost informacija koje su ti potrebne u daljem radu na unapredjenju e-trgovine u zemlji.

PS: Ja licno ne mogu da verujem da ti ne zelis da predlozis ministarki da se formira jedan projektni tim, sa vise eksternih clanova, s obzirom da sam ubedjen da nemas puno vremena pa da ti licno ides i cistis sum/noise i odvajas 10 "dobrih" problema od 100 predlozenih, kada ti neki projektni tim moze odraditi i taj deo i dati i predloge RESENJA.
__________________
dooConsult

Poslednja izmena od oksite : 20. 09. 2010. u 03:42.
oksite je offline   Odgovorite uz citat