Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 10. 2010.   #598
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku
^ Pa sve to i ja mislim, zato ne vidim kakve veze affiliate marketing generalno ima veze sa zvanicnom optuznicom, ispada kao da je neko protiv affiliate marketinga generalno. I vec sam i sam pisao ovde da ovde nije rec o organizovanju igre na srecu. Ali, smeta mi sto se dize neka frka, drzava je protiv affiliate marketinga i slicno.
Suština je u razlici između organizovanja i oglašavanja. Ako naše tužilaštvo i sudstvo ne može da odredi razliku između ova dva onda i jeste svaki affiliate biznis u opasnosti.

Zamisli, ti staviš baner Telenora na sajt i onda te uhapse jer se nelegalno baviš mobilnom telefonijom za koju nemaš odgovarajuću licencu?

Staviš baner na sajt od neke klanice i dođe inspekcija da ti proveri hladnjaču i higijenske uslove.

Staviš Amazon affiliate na sajt pa dođe inspekcija da ti proverava carinske deklaracije.

Staviš neki hotel booking affiliate na sajt i optuže te da si turistička agencija a nemaš odgovarajuću licencu.

Neki primeri banalni, neki ne. E sad, klađenje samo po sebi je još delikatnije od svega nabrojanog što ovaj slučaj čini daleko težim, ali se opet mora praviti razlika između oglašavanja i organizovanja.

Poslednja izmena od mileusna : 06. 10. 2010. u 16:01.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat