Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 10. 2010.   #104
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
@oksite
pa ne znam...ako se potvrde nase pretpostavke da se radi samo o outsourcingu tehnicke podrske, onda su slucajevi u istom kontekstu. Sporedne delatnosti su podvedene pod glavnu - organizovanje igara.
Zaista znam da se neki developeri u Srbiji, a ima ih i na forumu, bave izradom i razvojem softvera u gambling/bet industriji sirom sveta. Logicno je da za svoj proizvod daju i podrsku. Po vazecoj logici nasih organa i oni su u crvenoj zoni "nelegalnih organizatora". Meni je to van pameti.
Svi su nesto u tom EPS fazonu, samo kada bih znao za jedan slucaj gde je, recimo, vozac medjunarodnog autobusa oslobodjen jer je rekao da je samo prevozio svercovanu robu, jer, elem, on je samo radio svoj posao i sta tu njega kaci sto je bio svestan da tu nesto nije ok, on je bio samo "tehnicka podrska" u transportu.

I ovo sve da se uzme sa rezervom, kao, diskutujemo nesto, sve se pravim da nisam ebusiness konsultant i da ne znam da je tehnicka podrska core business activity po svakom mogucem framework-u i metodologiji, i da ako su Ameri trazili ovu akciju od naseg tuzilastva, onda je jasno zasto se kaze da se biznis radio iz Beograda. Za njih tech support i jeste core business. Zar i ovde treba da podvlacimo cinjenicu da outsourcing menja SLA izmedju biznisa i provajdera, ne izmedju biznisa i krajnjeg korisnika?
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat