Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 03. 2006.   #148
Mister Twister
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 24.02.2006
Poruke: 47
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Mister Twister is on a distinguished road
Default

Grujo, nisi u pravu uopste..

Znaci na zapadu je to jednostavno kako sam napisao. Ukoliko ti je profit u plusu placas porez, recimo u UK je to 14% na godisnjem nivou ukolio si u minusu onda ne placas nista..

Ajde da pojednostavim. Nalazis se recimo u UK. Napravio si za proslu godinu 100 000 GBP a imao troskove za reklamiranje sajtova i sl, 70 000 GBP. Znaci tvoj profit je 30 000 GBP. Ti na ovu sumu imas pravo da oduzmes druge troskove recimo kupio si kompjuter platio si hosting, domene i sl. i na to sto ostane recimo 25 000 GBP, ti platis 14% i toliko. Prosto kao pasulj. U Kanadi je isto... U Americi se razlikuju ove stope, procenti zavisno od drzave u kojoj se nalazis (a ima ih 50)

I nema tu racunaju ti troskove koliko oni hoce, nego koliko zaista jesu.. Ja imam sve dokumente koliko mi je priliv i troskovi (investicije), samo sto oni hoce to proizvoljno da racunaju kao troskovi ne mogu biti veci od 20% i sl. To jednostavno ne moze tako. Ako hoce da ljudi ovde ostanu i rade neka prilagode zakone evropskim a ne ovde da placam neke komunisticke poreze...

Samo smo mi daleko od zapada. Ako ovako nastave i ako nista ne moze da se uradi, ja odoh na zapad... Pa posle nek pricaju kako ljudi i mladi odlaze iz ove zemlje...

P.S. Jasmanac, dizem buku kako bi ovo doslo do pravih ljudi i kako bi se ova situacija sredila vec jednom a ne da svako tumaci kako hoce...
Mister Twister je offline   Odgovorite uz citat