Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 03. 2006.   #4
CorePro
novi član
Na probnom radu
 
Avatar CorePro
 
Datum učlanjenja: 14.03.2006
Poruke: 14
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
CorePro is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ja nikada ne bih toliko "razudio" cenu usluge. Nemoj nikada klijentu da kažeš "ovo je finalna cifra, od toga xx za ovo, yy za ono, zz za treće..." nego kažeš lepo "ovo je finalna cifra, u tu cifru je uključeno to, to i to".

Kada detaljišeš onda će uvek da te pitaju "a zašto hosting 40 eur kada ima za 35?" Kapiraš?
Da, potpuno si u pravu... To čak nisam ni primjetio..
Radi se o tome da imam posrednika između općine i mene, osobu koja će sve dogovoriti... I ta je osoba tražila cijenovnik koji može njima predati...

Mislim da bi ipak trebao uraditi sve "maskirano" tj. ponuditi po cijeni od 600 EURa za site koji bi sadržavao sve informacije vezane za općinu, kao i ostale vijesti i dešavanja u općini.

A što se tiče cijene hosting usluga i domene, mislim da u cijenu održavanja mogu samo dodati na postojeću cijenu i plaćati sa svoje strane hosting i domenu godišnje...

Plan bi mi bio u ovih 600 EURa izraditi neki manji portal, gdje bi nudio već navedene informacije za općinu...
Razmišljao sam o forumu i foto galeriji, korisničkim računima na portalu i ostalo ali mislim kako bih samo sve to bilo "višak" ...

Iako, mislim da će potreba za dodatnim modulima kao "pitajte načelnika..." biti jako korisno, naravno u dogovoru sa načelnikom kao i ostalim funkcionerima općine i poduzećima...
__________________
Ko radi ne boji se gladi @ bez muke nema nauke.
CorePro je offline   Odgovorite uz citat