Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 12. 2010.   #687
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Najtragičnije u vašem slučaju je što je toliko trajao pritvor. I ne kažem to samo zbog vas dvojice već zbog svih nas ovde. Možeš da budeš siguran koliko hoćeš da radiš sve legalno, i da možeš sve da dokažeš pred sudom, a opet može neko da te baci u zatvor na 10 meseci bez ikakve presude. Da imam nekakvu medijsku moć oko ovoga bi podigao najviše buke i to je stvar koja je apsolutno neprihvatljiva.

I ko ne misli o emigriranju, šta sada da misli o legalnom IT poslovanju u Srbiji? Da ste radili preko offshore firme (što bi moglo da bude skroz legalno) verovatno vas ne bi ni našli, a u svakom slučaju bi im bilo teže da dođu do bilo kakvih podataka.

Žao mi je i što nismo uspeli da se organizujemo na ovom i drugim forumima i da istupimo u javnost kao neko udruženje IT profesionalaca, i u najmanju ruku da izdajemo obaveštenja za štampu i da dižemo buku. Možda ne bi vama pomoglo (a možda i bi), ali bi značilo za neki sledeći slučaj da se zna da postoji strukovna organizacija koja se brine o pravima svojih članova.

Ne znam kakve su šanse da tužite državu posle (iskreno se nadam) oslobađajuće presude? Za izgubljeni prihod, pretrpljeni strah i gubitak ugleda (za to bi možda mogli i pojedine medije da tužite?). Verujem da vam je najviše stalo da se sve ovo završi što pre i da zaboravite ali bi možda neka takva odšteta mogla da ublaži nepravdu a i da u neku ruku ojača poziciju naše struke u buduće.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat