Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 12. 2010.   #690
djorjan
novi član
 
Datum učlanjenja: 10.12.2010
Poruke: 4
Hvala: 3
0 "Hvala" u 0 poruka
djorjan is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao djoca Pogledajte poruku
Tuzilac tek na zavrsnoj reci valjda trazi kaznu, ali po pravilu sto vecu zbog posebnih okolnosti pod kojima je izvrseno krivicno delo koje su po njima uvek izrazito teske. I ja sam nas pravni sistem zamisljao slicno onima u americkim filmovima i serijama, ali nije mi trebalo mnogo da shvatim da je to daleko od te price.
Pre nekog vremena, mislim dve nedelje, gledao sam emisiju "Patrola" na B92 i tu su pričali o jednom, ajde da kažem sličnom slučaju - neka firma u Beogradu, čiji su vlasnici stranci, ali imala je puno zaposlenih i održavala neke kockarske sajtove u svetu, pružala podršku itd. To je očito zasmetalo Lutriji, pa su ih pohapsili ali su oni odmah pušteni da se brane sa slobode i sada teče proces.

Ono zbog čega pišem jeste da na kraju tog priloga - dobro sam to zapamtio - kaže da je, u slučaju da budu proglašeni krivim, kazna za to delo ide do dve godine zatvora. Dakle, ako je to po istom članu, ispada da ste vi već maltene pola te kazne proveli u pritvoru, što samo pokazuje koliko je taj pritvor bio nerazumna odluka od strane suda.

Držite se!
djorjan je offline   Odgovorite uz citat