Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 01. 2011.   #11
twix
Web designer
Professional
 
Avatar twix
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: New York
Poruke: 358
Hvala: 52
724 "Hvala" u 64 poruka
twix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za twix
Default

Sa joomlom sam uglavnom imao sigurnosnih problema, koji su mogli da me kostaju u zivotu dosta vise od naplacenog sajta.
Uradis svoj template ili iskoristis neki postojeci, dodas module koji odgovaraju zeljama klijenta. Posle 3 meseca kad si uveliko zavrsio sve i presao na druge projekte, stigne ti email recimo sa subjectom: Joomla! Security News (Versions: 1.5.21 and all previous 1.5 releases, Exploit type: SQL Injection), utom te klijent zovne i pita te sto si obrisao sajt? Prvo dokazujem da nisam ja, on posto ne zna o cemu se radi a pri tome zna da jedino ja imam parametre za ftp (whatever) i da sam ja kacio sajt, "logicno" da sam ja "skinuo" sajt. Onda uradim f* update, hvala Bogu neki pluginovi vise nisu kompaktibilni, sajt vise ne radi kako je radio na pocetku, pola stvari fali, jurim backup, podesavam najbolje moguce da to izgleda kako je izgledalo kad sam postavio prvi put sajt, zastiti admin folder, proveri da nije ostala neka shell scripta i moli Boga da ne stigne opet email sa security obavestenjima, sva sreca nema ih puno da te klijent ne bi opet zvao za pola godine jer je opet neko uradio deface ili ne daj Boze obrisao sav content sa servera, jos se meni desilo da je sajt nazalost bio na Veratu koji nije imao backup. Ali da ne davim vise, mislim da je ova glupa i neprijatna situacija dovoljna da cisto probas neki drugi cms, manje poznat javnosti ili pak napises svoj za potrebe klijenta
twix je offline   Odgovorite uz citat
7 članova zahvaljuje twix za poruku: