Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 01. 2011.   #22
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

U kom smislu elektronsko placanje? Ko hoce ima ebanking, Qvoucher (disclaimer: konsultant sam za njih), sve vise firmi prima uplate kreditnom karticom lako se dobija Internet only kartica, neke firme izdaju samo racun u elektronskom formatu...

Moje dosadasnje bavljenje stvarima vezanima za e-placanje i e-trgovinu dovodi do toga da mislim da tu nije prvenstveno problem nemanja necega kao servisa vec treba da se promeni cesto mindset. Konkretno - ako neko ima mogucnost da plati online ili uplatnicom ili pouzecem (mislim pre svega na robu) pre ce platiti pouzecem jer to je stav "da bude siguran da je robu dobio i video da je OK". Za razvoj servis etrgovine mislim da ce biti potrebno razviti oblast reklamacije usluga ili ako je vec dovoljno razvijen da se potrosaci upoznaju sa pravima. Korisnici u inostranstvu kupuju cipele online, ovde ce proci jos neko vreme da to bude praksa. Zappos je uspeo iz razloga sto nude odlicnu korisnicku podrsku i komunikaciju sa potrosacima i omogucavaju brzu zamenu stvari ukoliko se iz nekog razloga osobi ne svidi/ne odgovara, po principu no questions asked. Osnivac je cak napisao knjigu Delivering Happiness a mnogi znaju njihov success story sa Amazonom.

Ovde kao sto neko vec rece ako imas garanciju a kupio si npr. blender ako ti se pokvari blender ima da cekas 45 dana da prodje garantni rok da ti vrate pare jer taj deo koji treba da se popravi oni cesto nemaju, treba da se naruci iz npr. Francuske a naravno da to nece da rade, ali ti ne mozes da dobijes novi blender dok ne prodje 45 dana i onda ako ti je potreban moras da kupis novi a posle zamenis garanciju za novac.

Ovde i dalje mnogi traze "originalnu kutiju" da bi garancija vazila
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 25. 01. 2011. u 10:36.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje Dejan Bizinger za poruku: