Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 03. 2011.   #60
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Juče sam bila u Poreskoj upravi da se požalim za opomenu po kojoj u roku od 5 dana treba da platim zaostalu firmarinu + kamate koja je sad porasla na 100.000 a pre tri meseca je bila 77.000 iako sam tada podnela Dopis u kome sam tražila da me oslobode takse jer nikad nisam isticala firmu. Od podnošenja Dopisa nisam dobila nikakav odgovr niti je iko dolazio da utvrdi faktičko stanje. Službenica mi je odgovorila da je taj Dopis otišao na drugostepenu komisiju i da se takvi Dopisi rešavaju otprilike za 2-3 godine a da me taj zahtev u Dopisu ne oslobađa dosadašnjih obaveza plaćanja po prispeloj Opomeni.
Trenutno na računu imam 2.000 dinara jer sam juče uplatila Doprinose za PIO a dugujem još 10.000 za Zdravstveno i porez na dohodak što ću uplatiti čim sakupim pare tj kad uspem da zaradim i posle toga više nemam ništa na računu. Kako da stvorim 100.000 u roku od 5 dana i zašto da platim firmarinu dok ne dobijem odgovor da li sam oslobođena ili nisam - znači valjda da imam pravo da dobijem odgovor i nisam kriva što oni ne mogu da rešavaju predmete brže od 2 godine.
Kako je moguće da opomene i rešenja rešavaju u hitnom roku kada treba da nam uzmu pare a da naše zahteve i dopise mogu da reše tek za 2 godine a da mi moramo da im platimo sve iako tih para nemamo.
Ako na računu ne budem imala ni dinara a oni pokušaju da mi blokiraju račun, da li mogu svoja zaduženja za Doprinose za socijalno i porez uplatim direktno preko naloga za uplatu, a ne preko banke i naloga za prenos kako bih mogla barem da overim zdravstvenu knjižicu za naredni period jer u protivnom neću imati ni para da platim pregled kod lekara bez overene knjižice.
Kome sad da se žalim?
Kome da se žalim što me niko na vreme nije upoznao sa pravom da kao preduzetnik mogu da tražim da me oslobode plaćanja firmarine i da nisam obavezna da ističem firmu?
Glavni razlog na koji sad ciljaju je bio što svoj Dopis za oslobađanje od takse nisam uručila u zakonskom roku od 8 dana od prijema rešenja. Tada nisam znala da imam pravo da se oslobodim te takse a oni nisu hteli to da mi kažu već sam do tog saznanja došla tek nedavno preko Interneta "prekopavajući" sve moguće propise i sajtove na kojima sam tražila precizne odgovore i pokušala da raspetljam zakonske neusaglašenosti. ...
tamarab je offline   Odgovorite uz citat