Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 03. 2011.   #74
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao rex Pogledajte poruku
Na adresu na kojoj je prijavljeno sediste firme. Ako sanduce nije obelezeno, onda je sve prepusteno dobroj volji postara koji ce iako firma nije oznacena na sanduzetu ipak ubaciti pismo.

Iz same gore navedene odluke je jasno da se i natpis na sanducetu ili vratima stana smatra isticanjem firme (sto je i potvrdio gospodin iz uprave prihoda na jednom drugom forumu). Isti se po njegovim recima bavi terenskom kontrolom i tvrdi da ce Uprava javnih prihoda podneti prijavu ukoliko ste oslobodjeni placanja takse a oznacili ste sanduce ili vrata stana nazivom firme.
Na koverti u koju pakuju rešenja piše: "Obavezno lično uručenje" - pa poštar onda na svoj rizik ubacuje pošiljku u sanduče - da li treba onda svu krivicu svaliti na njega što pošiljku ili niste dobili ili ste je kasno pronašli u tuđem sandučetu (na koverti piše samo lično ime i adresa - prema tome i nije potrebno isticanje firme) ...

Kome onda prijaviti i odgovornost terenske službe/kontrole što ne dolazi na teren uopšte ili sa ogromnim zakašnjenjem, dakle ne radi svoj posao kako treba? Kod mene nije dolazio niko 4 godine odkako je delatnost registrovana niti da utvrdi da li imam istaknutu firmu niti da me opomene da je istaknem niti da me kazni što firma nije istaknuta ...
tamarab je offline   Odgovorite uz citat