Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 03. 2011.   #83
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Ni ja nisam dobila nikakav odgovor na Dopis za oslobađanje koji sam predala pre tri meseca a prošle nedelje dobila sam Opomenu da platim firmarinu sa kamatom koja je za tri meseca porasla sa 77.000 na 100.000 pa sam podnela Prigovor na Opomenu.
Na pitanje kada ću dobiti odgovor na Dopis - dobila sam odgovor: "Za 2 godine".
A kada sam pitala: kada ću onda dobiti odgovor na Prigovor - dobila sam odgovor: "Ne znam, zatrpani smo predmetima" ...
1. Da li oni imaju prava da izvrše pretnju zaplenom ili blokadom računa pre nego što mi daju odgovor na Dopis i nakon toga na Prigovor?
2. Da li tek kad dobijem odgovor na Dopis mogu da se žalim na taj odgovor ako bude nepovoljan po mene (što znači nakon "obećane" 2 godine), pa da tek onda mogu da mi odgovore na Prigovor (što znači da niko ne zna kada će to da bude)?
3. Da li oni za vreme dok ne donesu odgovor na podneti Dopis imaju pravo da mi zaračunavaju kamatu?
4. Da li ako u međuvremenu oni uspeju da mi blokiraju račun mogu da odjavim radnju ili da to učinim što pre - jer ionako na računu imam samo 200 dinara?
5. Ako nemam poslovni prostor za koji traže firmarinu da li oni imaju prava da mi uđu u stan i zaplene bilo šta iz stana - da li mogu da se pozovem na zaštitu privatnosti?
6. Da li su oni bili dužni da prvo utvrde da li imam istaknutu firmu i da li onda ja mogu da podnesem prigovor na to što oni nisu prvo uradili ono što treba kako bi na osnovu toga imali pravo da mi to i potražuju? (Da prvo traže da platim kaznu što nisam imala istaknutu firmu ako sam uopšte bila u obavezi da kao preduzetnik bez poslovnog prostora ističem firmu tamo gde mi nije poslovni prostor - na privatnom stanu).
7. ... (nastavak u sledećem nastavku)

Poslednja izmena od tamarab : 28. 03. 2011. u 18:10.
tamarab je offline   Odgovorite uz citat