Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 04. 2011.   #46
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Ljudi morate znati da linmundo se treba kazniti ne samo sto legitimise vec i zato sto pravi bazu podataka licnih karata. Zakon je jasan a evo sta kaze o EVIDENCIJI (bazi podataka) licnih karata:

VII ЕВИДЕНЦИЈА И КОРИШЋЕЊЕ ПОДАТАКА
Евиденција о личним картама.
Надлежност за вођење евиденције
Члан 25.
О издатим личним картама, о поднетим захтевима за издавање личне карте, о личним картама које су поништене и о личним картама које су проглашене неважећим води се евиденција (у даљем тексту: евиденција о личним картама).
Евиденцију о личним картама води надлежни орган.
Начин вођења евиденције о личним картама и обрасце за вођење те евиденције прописује министар.
Код вођења евиденције о личним картама на средствима за аутоматску обраду података примењују се мере заштите од неовлашћеног приступа и чувања податка у облику у коме је формиран, односно примљен.

E sad ne verujem da je linmundo zakonom "ovlascen organ" zar ne??

A naravno linmundo nema prava da legitimise gradjane jer evo sta kaze zakon ko moze da legitimise :

Zakon o ličnoj karti
"Službeni glasnik RS", broj 62/2006
Na osnovu člana 83. tačka 3. Ustava Republike Srbije, donosim
U K A Z
...
...
...
VI. POSEBNE OBAVEZE U VEZI SA IZDATOM LIČNOM KARTOM
Legitimisanje
Zabrana zloupotrebe
Član 21.

Lice koje je po odredbama ovog zakona dužno da ima ličnu kartu dužno je da je nosi i da je pokaže na zahtev službenog lica ovlašćenog za legitimisanje.

Dakle zakon je jasan samo sluzbeno lice ovlasceno zakonom (policija i komunalna policija) ima mogucnost da legitimise!!!

E sad da li vi mislite da linmundo je policija ili komunalna policija??

Nemoj samo da mi odgovarate tipa pa i banke nisu truc truc . Mene sad ne zanima sto banke krse zakon vec me zanima sto LINMUNDO krsi zakon!!!! Dakle banke izbacimo iz govorancije i samo govorimo o ZAKONU I LINMUNDU i nista vise!!!

Pa sta sad ako je neko ubio nekog i izvuko se od kazne, nisu ga uhvatili to automatski omogucava i tebi da ubijes i nikom nista i vadices se tako sto ces reci "ej pera peric je ubio coveka pa eto hoda slobodno zato ja nisam prekrsio krivicni zakon iako sam ubio coveka" !!!
__________________
Igrice

Poslednja izmena od trazimcuruzabrak : 10. 04. 2011. u 10:36.
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat