Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 04. 2011.   #48
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao trazimcuruzabrak Pogledajte poruku
Ljudi morate znati da linmundo se treba kazniti ne samo sto legitimise vec i zato sto pravi bazu podataka licnih karata.
Sta bi ti imao od toga...licno zadovoljstvo, sta?

Citat:
VII ЕВИДЕНЦИЈА И КОРИШЋЕЊЕ ПОДАТАКА
Евиденција о личним картама.
Надлежност за вођење евиденције
Члан 25.
О издатим личним картама, о поднетим захтевима за издавање личне карте, о личним картама које су поништене и о личним картама које су проглашене неважећим води се евиденција (у даљем тексту: евиденција о личним картама).
Евиденцију о личним картама води надлежни орган.
Начин вођења евиденције о личним картама и обрасце за вођење те евиденције прописује министар.
Код вођења евиденције о личним картама на средствима за аутоматску обраду података примењују се мере заштите од неовлашћеног приступа и чувања податка у облику у коме је формиран, односно примљен.

E sad ne verujem da je linmundo zakonom "ovlascen organ" zar ne??
NE!
Tumacis propis na deciji nacin. Bolje se suzdrzi od te rabote kad ti ne ide. Evidencija i nadleznosti iz Zakona ima sasvim drugi smisao i znacenje od ovog tvog amaterskog pokusaja. Ako neko ima fotokopije licnih karata to ne znaci da on vodi evidenciju licnih karata i podataka u vezi njih.
Druga je stavar mogucnost zloupotrebe tih fotokopija i nekih podataka kao jmbg, sto je ovde vec receno.

Citat:
A naravno linmundo nema prava da legitimise gradjane jer evo sta kaze zakon ko moze da legitimise :
Opet jeftino tumacenje...ako neko (izuzev organa reda) trazi na uvid tvoju lk, to ne znaci da te legitimise u smislu zakona i ovlastenja sluzbenih lica. Ti imas izbor da kazes "ne hvala ili m'rs bre!" okrenes se i odes" prema svakom osim prema organima reda. Dakle to nije isto.


Citat:
Nemoj samo da mi odgovarate tipa pa i banke nisu truc truc . Mene sad ne zanima sto banke krse zakon vec me zanima sto LINMUNDO krsi zakon!!!! Dakle banke izbacimo iz govorancije i samo govorimo o ZAKONU I LINMUNDU i nista vise!!!
Isto objasnjenje kao i gore...okrenes se i odes!

Citat:
Pa sta sad ako je neko ubio nekog i izvuko se od kazne, nisu ga uhvatili to automatski omogucava i tebi da ubijes i nikom nista i vadices se tako sto ces reci "ej pera peric je ubio coveka pa eto hoda slobodno zato ja nisam prekrsio krivicni zakon iako sam ubio coveka" !!!
Priceless

Da podvucem...
prikupljane podataka gradjana na osnovu lk kao uslovu za pruzanje odredjene usluge i sl. nije samo po sebi krivicno delo. Bilo bi to samo u slucaju neke zloupotrebe takvih podataka.
Druga je stvar kada se samo prikupljanje takvih podataka smatra nezakonito, ali to u odnosu na Zakon o zastiti licnih podataka ili kako se vec zove. Tu se postavlja pitanje ko moze traziti takve licne podatke, za koju vrstu usluga, na koji nacin moze cuvati podatke i sl.
Nesto od toga je verovatno reseno tim zakonom, ne znam jer ga nisam proucavao...ali svakako problem postoji kao sto rekoh u celom svetu, ali su oni razvijeniji prilicno daleko u regulisanju tih stvari od nas.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!

Poslednja izmena od 3banchi : 10. 04. 2011. u 12:00.
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" 3banchi za poruku: