Tema: Paypal, BA
Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 04. 2011.   #1
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default Paypal, BA

Pitah jednu banku u Bijeljini i dobio sledeći odgovor:

"Po nasim informacijama na kartice u BiH putem PayPal bice moguce primiti novac jednom mjesecno i to za naplatu odredjenih vrsta roba i usluga (za ostale uplate moramo se jos konsultovati). Uplate se prikupljaju na PayPal account i jednom mjesecno transferisu na VISA electron karticu."

Potpisuje se izjava da kao nerezident BH (neko iz Srbije ko otvara devizni račun tamo) "izjavljujem pod punom moralnom i materijalnom odgovornošću da nemam obavezu izmirenja dugovanja po osnovu javnih prihoda u Republici Srpskoj, niti namjeravam da se angažujem u aktivnostima iz kojih proizilaze obaveze plaćanja poreza u Republici Srpskoj i BiH".

Ako zanemarimo ono da ne bi smeli uopšte da imamo račun u inostranstvu, da li je ovo nešto što bi u kontekstu plaćanja poreza državi Srbiji bilo regulisano:

1. uradim IT uslugu i naplatim Amerikancu $1,000
2. Amerikanac plati Paypal-om $1,000 na moj Paypal
3. jednom mesečno sa mog Paypala se prebace pare na račun u BH banku
4. jednom mesečno odem u Bosnu i podignem cash $950 ($1,000 minus provizije)
5. uplatim sebi na devizni račun u srpskoj banci $950
6. korake iznad 1-5 ponovim još 3 puta u toku godine

Sačuvam izvod iz BH banke sa informacijom o doznaci i našu uplatnicu, što bi trebalo da znači da sam primljeni /zaradjeni novac i uplatio.

Na kraju godine, prijavim ukupno 4 x $950 = $3,800 dodatni prihod gradjana (slično kao da izdajem stan), na šta platim mislim 20% porez.

?

Ako sam preduzetnička radnja koja se bavi istom/sličnom delatnošću, da li mi to stvara dodatne probleme ?

Poslednja izmena od srdjan : 11. 04. 2011. u 12:33.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat