Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 03. 2006.   #12
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Što se web dizajna tiče, moje skromno mišljenje je da se na fakultetima ne može mnogo toga pametnog naučiti. Nastavni plan i program se ne mogu menjati u toku školske godine, a ono što je bilo hit tokom spremanja plana, u trenutku izlaganja može biti potpuno prevaziđeno.

Moja devojka studira na Fakultetu za dizajn gde, pored grafičkog dizajna, imaju i nekoliko predmeta vezanih za Web dizajn. U okviru jednog su učili kako se prave sajtovi pomoću programa GoLive (Adobeov program, do tada meni nepoznat), a na drugom kursu su radili čist HTML. Moja radost je bila kratkog veka - trajala je sve dok u njenim beleškama nisam video: Doctype je nebitan, preskočite taj red, spacer.gif, <font color="red"> itd

Ona je svesna da to nije pravi način za kodiranje, ali se ne uzbuđuje preterano oko toga. Ostatak njene grupe će i posle diplomiranja živeti u ubeđenju da se kodiranje sajta završava stiskanjem Ctrl-E u Image Ready-ju. A oni će biti diplomirani web dizajneri, pa vi vidite :|
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat