Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 03. 2006.   #17
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Kod nas ima taj osnovni problem loše privrede i visoka stopa nezaposlenosti, gdje se veliki broj mladih ljudi nakon škole odlučuje za fakultet iz prostog razloga zato što nema posla. I 70% njih ne zna ni zašto i čemu studira. Te roditeljski mentalitet koji fabrikuje retarde pa imaš čovjeka od 26 godina koji bi recimo trebalo da bude formirana ličnost koji živi sa roditeljima, ako radi -- zadovoljava se najminimalnijom platom i životari tako.

Nisam s tobom Dragane pričao o izboru fakulteta, predpostavljam da si izabrao to da bi mogao zaista najminimalnije da se cimaš i posvetiš drugim stvarima. Moje lično mišljenja jeste da danas ne postoji u svijetu uopšte institucija koja može da pruži adekvatno obrazavanje u domenu Web interfejs dizajna i čisto sumnjam da će biti u narednih 10 godina. Ako neko nauči nešto na nekom fakultutu, naiči zahvaljujući entuzijazmu jednog ili u boljem slučaju više profesora/asistenata koji odgovarajuće poznaju praksu i trude se da nauče nešto te studente. Npr. mislim da su tako nešto radili Varagić i Bluesman kada su predavali na VETEŠ-u.

Što se tiče fakulteta imam nizak nivo poštovanja prema većini univerzitetskih institucija na ovim prostorima. Ja sam recimo ljetos upisao državanu ekonomiju u BL iz prostog razloga što taj fax pruži najbolji odnos dobre diplome/minimalnog cimanja i mog ličnog stava da će od tih 500+ ljudi sa moje prve godine, kroz deset-dvadeset godina od završetka fakulteta određeni njih imati kakve-takve pozicije u biznis krugovima. Pruža mi trenutno u knap dovoljno vremena da se mogu posvetiti poslu sa strane, socijalnom životu i naravno izučavanju i skupljanju vještina za koje smatram da će mi biti neophodne u životu. Ne posvećujem nešto puno vremena učenju, niti imam neke sada brilijantne početne ocjene, prosto ne smatram da će mi prosjek sa faxa biti nešto bitan u pronalaženju posla, misija je da završim u što bržem roku. Glavno je sačuvati zdrav razum i steći uticajne drugare
mungos je offline   Odgovorite uz citat