Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 04. 2011.   #18
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Gruja Pogledajte poruku
A kako se to radi? Odeš na šalter pa pitaš, šalješ mail ili na neki treći način?
Zoves njihovo "Trziste" na 011/2207143, kazes zovem iz "te i te firme" treba mi kurs za prodaju x evra. (x >1000 u principu, ali ce i za 500e da daju bolji kurs ponekad).
U Intesi vazi isto pravilo, samo sto zoves svog deviznog referenta u filijali (raspitaj se ko je, ja sam odmah pitao kako ide i tek tad su mi rekli ko je).
U RF je bolji kurs uvek, barem kad prodajes evre (nemam predstavu kako je kad se kupuje ali mislim da je podjednako dobar). U Intesi je do 10.000e neki "fixni" kurs za firme koji je oko 0.6din ispod srednjeg uglavnom ali bi ovih dana bio nizi.
Posle toga isto predajes zahtev za prodaju deviza, ali pomenes da si ugovorio kurs. (RF - u Intesi sve zavrsavas sa referentom za devizne poslove).

Citat:
Originalno napisao kickloop Pogledajte poruku
Pošalješ klijentu invoice, dobiješ devizni priliv, šalješ RF banci overen zahtez za otkup deviza na fax, oni prenose sredstva na standardni žiro rn firme, onda e-bankingom ili lično prebaciš sa standardnog žiro na dinarski vezan za karticu ili šalješ opet overen zahtev na fax za kupovinu deviza, itd, itd.
Ja posto imam filijalu RF preko puta, treba mi 15 minuta od kad stigne novac do trenutka kad ja vec podignem iz firme u dinarima. (i to 15 minuta jer treba da popijem kaficu i odem do banke).
Zasto ti prebacujes te evre u dinare pa posle u evre, kad mozes direktno na racun VBE da ih prebacis bez provizija?
Kod Intese ti je VBE isplativija (nema provizije od 1% za ne-dinarske transakcije), ali se za prebacivanje ceka jedan dan Naspram toga da mi iko naplacuje bilo kakvu proviziju ili jos gore da u DOLARIMA mi stoji nesto na kartici, ovo je super

Citat:
Osim toga troškovi svega ovoga su ogromni. E-banking 45 evra godišnje (ako se nije promenilo)
Za ovo gore ti i ne treba e-banking.

Citat:
Provizije kod Payonner su $1 mesečno, $0.90 provizija na bankomatu i 0.00 kod kupovine. Ima i trošak od $2 ako hoćeš da ti je novac na raspolaganju sekund posle uplate ali nije obavezan.
Plus 10% na pad vrednosti dolara U cek.. upravo je skocio evro 14%

Citat:
Opet @Gorgoyle - ako je tebi cela procedura sa wire transferom lakša i povoljnija od slanja invoice i uplate na Payoneer gde je i kraj cele procedure onda mora da ja silno grešim negde.
Laksa - nikako.
Povoljnija - zavisi od sume. Zavisi takodje koliko brzo zelis novac. Uz 2Checkout, kao sto je neko predlozio, ti je isplativije ali nemas novac odmah.

Citat:
E sad, ni ja ne razumem kako Payonner rešava chargeback ali znam da zadržavaju svaku "privatnu" uplatu do 3 dana. Moguće da je to period kada važi chargeback a posle toga je nemoguć.
Chargeback moze i posle 2 godine da trazi Amer, i Payoneer ce ti tada naplatiti taj chargeback.
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat