Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 03. 2006.   #23
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Uopste nije bitno da li se uci programmiranje na papiru ili na pravom kompjuteru, sve dok imas dobrog ucitelja. Ja sam (jos od srednje skole) gomilu testova polagao na papiru, ne verujem da bi bolje prosao sa kompjuterom gde bi morao da se jos bakcem i sa sintaksnim greskama i sl. U mnogo testova dovoljno je bilo napraviti pseudo kod, cik to probaj da kompajliras Uostalom, pre 20-tak godina programiralo se pravljenjem busenih kartica, pa su ljudi pravili dobre programe.

Glede nedoumice da li upisati fakultet ili ne, i dalje mislim da je bolje zavrsiti fax iako se na njemu (jos uvek) ne radi nista korisno. Univerzitetska diploma se jos uvek ceni, ne zbog znanja stecenog na fakultetu, vec zbog toga sto je to na neki nacin dokaz da pred sobom imas (pricam sa stanovista poslodavca) inteligentnu osobu koja je kadra da zavrsi zapoceto, kao i da se izbori sa svim izazovima sa kojim se moze suociti.

Obzirom da sam po zavrsenom faxu godinu dana radio na PMF-u (kao strucni saradnik), mogu da potvrdim da entuzijasta koji se trude da uvode novine svakako ima, ali otpor starih tvrdokornih matematicara je preveliki, pa to nazalost i dalje ide presporo. Nazalost ne znam nikoga iz te moje generacije da je ostao da radi na faxu ili odradio te magistarske studije do kraja.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 28. 03. 2006. u 18:09.
dinke je offline   Odgovorite uz citat