Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 03. 2006.   #42
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Ono sto mene najvise brine apropo teme, jeste sto se do sada nisam susrela sa komentarima (da ne gresim dusu, mozda ali jako retko) i planovima i programima, kako na fakultetima tako i na kursevima, koji svojim polaznicima prvo web dev i web dizajn predstavljaju sa nekog apstraktnijeg nivoa. Sve se svodi na kurseve o HTML-u, css, xml, php, mysql, kako povezati bazu itd.
Slazem se da je to potrebno, ali svako od nas zna da je najmanji problem nauciti HTML sintaksu, nauciti sta je i kako se pise css, koristiti programe kao sto su FP i DW.

Da li iti jedan od tih silnih programa obuhvata pitanje CEMU TO SLUZI? Odgovor "Da se napravi sajt" nije dovoljan. Po meni to je glavna stvar koju polaznici kurseva i oni koji pohadjaju te casove na fakultetima treba da savladaju. Potrebno ih je zainteresovati za temu, a lako ce im se posle pokazati alati kojima mogu da realizuju svoje ideje. Kratko receno, potrebno ih je podstaknuti da uopste dobiju ideju. Takodje jedna bitna stavka na tom apstraktnom nivou jeste analiza (znam da sam dosadna ali stvarno mislim da je to bitno). Zajednickom analizom kategorija sajtova i sajtova u okviru tih kategorija, polaznici treba da se podstaknu da "vide" sta je to sto im se svidja i zasto, a sta ne i zasto. To radja nove ideje.
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat