Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 06. 2011.   #26
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain Pogledajte poruku
Sad pogledah ponovo onu statistiku - izgleda da ustvari imas 2k unikatnih posetilaca, a 4k poseta dnevno.
Vidi treba da znas sta znaci "unikatni". Neki covek moze doci recimo u 8h ujutru , pa onda u 15h popodne i zatim u 20h uvece. Iako je on doso tri puta danas ipak je on jedan "unikatan" danas bez obzira sto je bio mozda i juce. Znaci danas je unikatan jednom a i juce je bio unikatan jednom.

Sa druge strane imas posetioce koji su prvi put dosli na sajt uopste - e to su upravo ti novi posetioci koji su u proseku 2000 dnevno, a 4000 su unikatni bez obzira da li su i juce dalazili ako su i danas dosli ali se racuna samo kao +1 bez obzira koliko su puta danas dosli. Neznam dal sam lepo objasnio ali to je otprilike tako.

Jer da su moji unikatni posetioci dnevno 2000 onda po tebi su 4000 pregledane strane jel tako? A onda sta je ona plava povrsina koja pokazuje broj pregledanih strana?? Znaci i po tome vidis da nisi u pravu.

ivanhoe vidi ja koliko znam trziste cini i kupac a i prodavac. Kad odes da kupis mobilni uredjaj recimo prodavac je odredio cenu vec a nisi ti dosao u radnju da se sad pogadjas sa nokijom da odredite cenu, niti ti odredjujes cenu po kojoj ces kupiti. Dakle cenu odredjuje konkurencija. Znaci da je nokija jedini proizvodjac verovatno bi modeli kostali par hiljada evra ali posto ima vise proizvodjaca oni se takmice da imaju sto bolju cenu kako bi prodali svoje modele.

Sta hocu da kazem? Ja sam upravo zato pokrenuo temu da bi mi neko iskusan i ko je upucen reko za koliko se prodaju sajtovi koji imaju takve performanse kao moj.

A sto se tice komentara da 4000 posetilaca dnevno nije nista mislim da je to jako bezobrazno i pre bih reko da je to ocena nekog kome je krivo sto on nema tu posetu. Covece ovo je SRPSKI sajt a ne sajt na engleskom jeziku!!! 4000 posetilaca za recimo americke prilike je beznacajno ali za srpsko podrucje to je kao da u americi imas 100 000 posetu dnevnu na sajtu jer amerika ima 25 puta vise stanovnika od Srbije. Razumes?
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat