Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 06. 2011.   #33
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao webarto Pogledajte poruku

(za proteklih 12 mjeseci)
Najjači u svojoj kategoriji na Balkanu (po Gemius objavama), ima mjesečnu zaradu od 500e, ponuđeno je bilo 12000e, znači tačno 2x više od godišnje zarade. Sad šta se izdešavalo sa softwareom i serverima za 4 godine boli koga uvo
Ako sam dobro sracunao taj sajt ima oko 6500 dnevnih poseta (nisu unikatni). Znaci jedno 1.63 puta jaci. A posto se za njega daje 12 000$ za moj bi trebalo 12 000 / 1.63 = 7600$ (znam znam ne racuna se poseta nego zarada )

Malo mi je nejasno zasto se uzima zarada?? Pa eto ja sam stavio neke oglase budjave, e sad neko drugi je mozda umesniji sto se tice te strane pa nadje neki drugaciji nacin da zaradjuje mnogo vise. Na primer eto neko nema poima da stavi bilo kakve oglase i jednostavno ne zaradjuje nista na sajtu a sajt mu ima na primer posetu od 100 000 dnevnu. I sta sad on treba taj sajt da da nekom dzabe?

Mislim da ipak treba da bude glavna referenca za prodaju broj posetilaca onakvih ovakvih nebitno ali bitno da je neki parametar vezan za posetu. na primer ako uzmemo televiziju kao medij, za njih je najbitnija gledanost i na osnovu toga prave cenu za reklame, a i kad se prodaje obicno se cena zasniva najvise od gledanosti kao i od infrastrukture, opreme i slicno. Znaci analogno tome bi trebalo kad se gleda cena nekog sajta da se gleda njegova "gledanost", softver, SEo itd a ne kako zaradjuje. na kraju krajeva ja mogu da kazem da moj sajt zaradjuje 1000$ mesecno jer ko moze da pogleda moj bankovni racun, mozda imam na racunu neke pare koje nisu zaradjene samo od sajta? A ovako poseta se lako moze proveriti i dokazati na bezbroj nacina
__________________
Igrice

Poslednja izmena od trazimcuruzabrak : 17. 06. 2011. u 02:02.
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat