Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 03. 2011.   #5
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

@korso: Odabir jednog ili drugog je u velikoj meri subjektivna stvar, tako da svako može samo da ti kaže svoja iskustva, a tvoj slučaj može da bude sasvim treći.

Konkretno, meni su hvalili Mac/OSX ljudi čije mišljenje jako cenim. Kad sam počeo da ga koristim, međutim, bio sam razočaran. Prvo što mi je trebalo dosta vremena da se prebacim, drugo što i nakon meseca korišćenja nisam bio zadovoljan OSX filozofijom.

Dobre strane Mac/OSX-a su 1) upeglanost OS-a na datom hardveru - štono kažu "just works". To nije neko veliko čudo s obzirom da Apple ima za zadatak da podrži samo šačicu hardvera u odnosu na ostale OS-ove. Sve je to fino testirano, fluidno, brzo. 2) iza fasade stoji jedan Un*x i to se zaista primećuje. 3) Ma kako banalno zvučalo, Cmd taster znači, posebno kad radiš u konzoli. Cmd-C je kopiranje, Ctrl-C je Ctrl-C.

O lošim stranama neću jer je lista dugačka i subjektivna i u mom slučaju je prevagnula. Nakon meseci mučenja u OSX-u, vratio sam se na Linux. Neko je jednom rečenicom jako dobro sumirao ono što mi je smetalo kod Mac-a: "it makes me feel stupid".

Dobra strana je što se na Macu sasvim lepo (*) vozi Linux, tako da još uvek koristim prednosti hardvera (čitaj ekran). Doduše, da nije firmin računar, prodao bih ga odavno i kupio pristojan Lenovo plus još jedan netbook za te pare.

* Jedini ozbiljan problem je hibridna grafička karta. Linux (a ni Windows) nema mogućnosti da koristi integrisanu grafičku, već samo eksternu, tako da se komp nešto više greje i brže srče bateriju nego pod OSX-om. BTW, mislim da je u pitanju problem samo na toj jednoj generaciji MBP-ova.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" jablan za poruku: