Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 12. 2006.   #3
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default

Vidim da ti je Zextra odgovorio na vecinu pitanja, a sto se tice pokretanja IE na linuxu resenje koje bi trebalo da odradi posao je wine. Konkretno nisam pokusavao pokretanje IE-a preko winea na mom Slacku, ali mislim da ne bi trebalo imati nekih vecih problema, stim sto moje iskustvo sa wineom govori da se moras malo zezati oko 'teranja' win aplikacije da se pokrene na linuxu.

Citat:
Originalno napisao zextra

Za slike, GIMP je neprikosnoven, mada ga nikako ne treba porediti sa PS, moras da ga naucis od nule, kao pocetnik. Ne bavim se grafikom, tako da nemam vise komentara.
GIMP je kao Photoshop za linux, nema boljeg, ali ako zelis nesto jace: wine -> photoshop, mada bih ti ipak preporucio da ostavis win kao second solution.

Ja licno imam Slack iako sam isprobao dosta (mandrake, suse, debian, red hat) linuxa Slack mi je zadavao najmanje problema (iako ce te vecina uveravati u suprotno). Za web development mozes iskoristiti bilo koji distro, s'tim sto ti je mozda i bolje da nastavis da koristis jednostavniji debian nego da predjes na neki 'tezi' za koriscenje. Razlog je bespotrebno navikavanje, jer za tvoje potre svaki moze odraditi posao. Da si pitao koji lin za server onda bi se vec vodila polemika oko raznih stvari, najvise o stabilnosti, ovako, za dev, najbolje resenje ti je da nastavis da koristis Debian jer vec imas iskustva sa njim, dosta je jednostavan za koriscenje, nece ti praviti vecih problema i ima dobru podrsku za hardware (cimanje oko trazenja drajvera i kompatibilnosti samog OSa sa svojim hardwareom nece biti potrebno).

Sto se tice pitanja oko panorama, mozda je najbolje da koristis pandoru (GIMP plugin), ili ako se odlucis da vozis photoshop na linuxu preko winea, koristi neki od photoshopovih addonova za panorame.

Poslednja izmena od zark0vac : 04. 12. 2006. u 04:17.
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat