Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 02. 2011.   #122
majstors
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 08.11.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Hvala: 3
6 "Hvala" u 3 poruka
majstors is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za majstors
Default

Citat:
^ To je zato sto ima i onih drugih "paradigmatskih mozgova"...oni kad cuju pojam tender odmah ih zasvrbi odgovarajuci dlan.
To meni nije izgovor da se uklopim u tu sliku, pogotovo ako to smatram lošim za društvo. Ja sam ipak programer, i izazov mi je da problem posmatram u nekoliko "klasnih dijagrama"... ako me razumeš.

Citat:
Pa to je upravo i bilo moje pitanje, da li ti zaista smatraš da jedan marginalni sajt jednog marginalnog ministarstva ne može da se napravi kako treba za dosta manje para?
Izvini, ali to nije marginalni sajt... verovatno bi lako podelio moje mišljenje, da ti se na nekih 300m i na nekih 800m od kuće (kao meni), povremeno kreira divlja deponija.

Linč je kada rulja bespravno sudi... a to se dogodilo ovde. Osnova ugovaranja posla je definisanje rokova, cene, kvantiteta, kvaliteta i obezbeđenja. Javno se ne zna obim posla (kvalitet i kvantitet). Termin koji si upotrebio - "kako treba" je jako rastegljiv. Samim tim kada bih ti odgovorio da to može ili ne može, mogao bih da lažem i govorim istinu u isto vreme.
Čak i kada bi dobio na uvid ugovoreni obim posla, to bi bila samo moja ponuda, koja kao i svaka ponuda ima višedimenzija, od kojih je cena samo jedna.

Ipak, to je sad "balada o prosutom mleku"... ono što sam želeo da kažem ovde:
http://tribune.majlab.com/povedanje/posledice-linca/
...je da smo mi kao društvo ništa dobro nismo izvukli nakon ovog linča. A mi kao zajednica "web profesionalaca" smo sebi "pucali u nogu" za sve potencijalne poslove sa državom.
majstors je offline   Odgovorite uz citat