Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 02. 2010.   #58
aleck
član
Certified
 
Avatar aleck
 
Datum učlanjenja: 09.12.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 81
Hvala: 0
5 "Hvala" u 4 poruka
aleck is on a distinguished road
Default

Jedno iskustvo - nije baš Cappucino, ali je sličan koncept. Mi sad u firmi za web osnovu koristimo interni framework baziran na Script#-u, koji kompajlira C# u Javascript.

Moje lično iskustvo je da je to poprilično njesra. Pišeš u jednom jeziku a kad nešto ne radi onda debug u drugom. Ako taj drugi ne znaš, možeš da se slikaš. Pojedine konstrukcije iz C#-a izgledaju prilično drugačije u Javascriptu (sintaksa za for-in petlju mi je dušu pojela, pošto nisam znao C# kada sam kretao u priču).

Script# je dobio podršku za Webkit i Operu pre nešto jače od godinu dana. Da Nikhil to nije tada dodao, pošteno bi se pušili šta da radimo, verovatno bi pisali sami. Imali smo sreće, a to baš nije nešto na šta bi da računam pri bilo kakvom projektu.

Pristalica sam toga da se svaki deo bilo kog sistema piše u jeziku/frameworku namenski pravljenom za to. Javascript za klijent, ObjC/C#/šta već za server.

A da ne pričam što sve što već ima u nekom namenski pravljenom JS libu moraš sam da napraviš ponovo. Svaki put kada nešto vizuelno lepše treba da se uradi u ovom našem projektu, kukam za jQueryjem samo tako.

Jednostavno - kad se odlučiš na nešto ovako, osuđen si na to da sve moraš da pišeš sam. Samo pogledaš šarolikost plugina za jQuery, pa pogledaj da li tako nešto ima za Cappuccino / Script# i odgovor kojim putem ići se sam nameće (barem meni).

Da ne bude zabune - mene fascinira znanje i umeće ljudi koji su radili te stvari. Ali iskreno mislim da je bolje da su to upotrebili za nešto drugo.
__________________
AV

Poslednja izmena od aleck : 17. 02. 2010. u 20:37.
aleck je offline   Odgovorite uz citat