Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 04. 2009.   #10
Papermoon
turista
Certified
 
Avatar Papermoon
 
Datum učlanjenja: 05.11.2008
Poruke: 71
Hvala: 5
19 "Hvala" u 4 poruka
Papermoon is on a distinguished road
Default

Ukratko (za Cveleta) na facebooku su ti poznati ljudi, a Twitter je to isto samo za nepoznate (nema vishka feature-a, ne kompromitujes se slikama i privatnoscu - ovo citiram jednu osobu sa poslednjeg twitupa, slikovito je objasnjenje). Znaci samo statusi.


To o cemu citas zavisice od toga kakve ljude izaberes da pratis.
Kod mene su samo jednom ili dvaput izvestavali o ljubimcima, o ruckovima vrlo retko, utakmice i live tweeting odmah idu na unfollow, a posto pratim dosta US ljudi veoma je zabavno nocu tako da ponekad krenem da radim u tudjoj vremenskoj zoni (sto nije dobro i ne potraje dugo, ali kad je zanimljivo...!)

Drugo, dimenzije Twittera nisu samo korisni linkovi nego i razgovor (zamis'i....drustveni mediji ), a ima nesto i u kvalitetu i kvantitetu onih koje pratis i koji te prate...
Ja prenemaganja ne slusam ni u RL tako da mi sve sto nema stila lako otpadne sa liste (ako na nju i dodje). A veoma volim da citam sta rade recimo Vojvodjani nedeljom (slusaju dobru muziku i spremaju mastovite ruckove )) ili da dobijam vesti PRE SVIH recimo o tome kako su Romi zapalili tramvaj, izvestaje sa TED konferencije, slike ljudi kojima je stigla ogromna puckalica u kancelariju pa su u toku decje radosti....
Mnogo dobro
Na stranu sto je super za pretragu o BILO CEMU u real tme sto te zanima.
Live-tweet je super stvar, narocito ako se generise grupa ljudi koja je na istoj konferenciji... onda mozes da pratis u timeline-u sta se desava.
Ist princip desavao se u izbornoj noci (US izbori) a bilo je moguce i da glasas za Obamu nevezano za to da li si US citizen, i sa Twittera i sa Facebooka. Zasto je to zanimljivo? Pa ne treba zanemarivati osecaj da si IPAK deo nekog veceg sveta. I da nisi pod info.blokadom cekajuci da neko nesto prevede sa neta i objavi u domacim medijima. Za info-ovisnike Twitter je alatka za preuzimanje svoje sudbine u svoje ruke (sad malo sirim pricu ali ja ga zaista tako dozivljavam).
__________________
nja

Poslednja izmena od Papermoon : 07. 04. 2009. u 12:56. Razlog: slovo
Papermoon je offline   Odgovorite uz citat