Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 01. 2009.   #2
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Citat:
Na koji način i koliko često radite backup?
DB - 1x dnevno pravim i skidam.
Full (uključujući mailove, ftp itd itd) - pravi se 3x nedeljno, ali se skida samo jednom i jednom se ručno kopira na drugi server.

Citat:
Da li to radite sami, da li prepuštate da provajder brine o tome ili je možda to zadatak vašeg admina?
DB radi skripta na cronu (hvala Peco!)... mada download, naravno, puštam ručno, kao i prebacivanje na drugu mašinu. Full pokrećem ručno.

Citat:
Da li radite off-site backup ili je sve lokalno?
Radim i off-site.

Citat:
Šta backupujete, samo podatke iz baze, aplikaciju, konfiguraciju servera ili možda imate i image celog servera?
Ne radim image celog VPS-a... mada mislim da to radi provajder, pošto u VZPP-u prikazuje da je svakog dana imao promenu statusa u backup (traje oko sat, pa mi deluje da je to to).

Citat:
Da li testirate backupove i kako?
Za sajtove radim samo proveru raspakivanja (jednom sam imao problem sa lošom arhivom).

Jednom sam imao problem sa imenikom... Uredno sam pravio backup imenika na svom kompu... srezao brdo backupova na DVD i sklonio na tamno... verifikacija diska uredno prošla... Crkne imenik na telefonu... Kažem, nema problema, imam ja backup... izvadim... probam jedan, neće, drugi neće... ceo DVD riknuo... U prevodu... samo debili drže backup u rasponu od pola godine na istom DVDu.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat