Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 02. 2010.   #196
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

@mangia

Nije problem u dobrom ili losem advokatu...problem je sto u ovakvoj drzavi sa ovakvim zakonima, selektivnoj primeni i neprimeni istih, svako od nas moze doci u situaciju da mu treba dobar advokat. Zasto?
Pazite...meni je ovde sve jasno, vec se provuklo u mnogim postovima. Momci rade posao javno vec pet ili vise godina i to preko firme i placaju neki porez i sta vec. Medjutim bara se smanjila, lokalni vlasnik kladionicar iz ulice ga je tipovao, potegao veze i to je to.
Off Topic: Kad smo vec kod advokata i advokature...bavio sam se ovim pozivom u ono najgore vreme devedesetih a znam od kolega da ni danas nije nista bolje. Samo jedan slucaj:
Dobio sam od klijenta da zavrsim papire oko uknjizenja jedne velike poslovne zgrade u centru NS koja je godinama bila u funkciji ali nije bila uknjizena u zemljisne knjige. Prikupljao sam par meseci dokumentaciju i zapoceo postupak u odelenju zemljisnih knjiga i katastru. Dva dana nakon sto sam pokrenuo postupak i predao papire, u kasnim vecernjim satima dobijam telefonski poziv navodnog kolege koji mi kaze da sam "usao u tudji teren", "da se radi o centralnoj zoni grada" i da ja "sa nekoliko godina staza nemam sta da radim u tom delu grada."
Naravno mlad i naivan poslao sam ga gde mu je i mesto...ali za dva dana ponovo stize poziv sa pitanjem "zasto parkiram auto kod suda uvek u jednoj maloj sporednoj ulici, jer navodno smetam vlasniku jedne od kuca?" E tu, se ne secam sta sam i da li sam odgovorio ista...tu je bio neki mrak! Kasnije se oko te zgrade vodio dugo godina spor o vlasnistvu u kojem su ucestvovali "mnogo jaki igraci" iz tog vremena. Znam da sam batalio slucaj i da sam nakon par godina otisao u ove IT vode
Eto, ovaj mali offtopic navodim samo kao paralelu sa ovim slucajem o kojem ovde pricamo...koji god posao da radis - nema mesta za sve, postoje jaki i mocni i ne biraju sredstva da ugase bilo koga ko bi ih mogao ugroziti. Cisti ziotinjski instikti borbe za teritoriju ili zenku. Alfa muzjaci postoje u svakoj pori ovog drustva.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!

Poslednja izmena od 3banchi : 26. 02. 2010. u 10:16.
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje 3banchi za poruku: