Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 05. 2006.   #9
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Bojim se da idem u offtopic previše, ali postaviću ovdje ovo pitanje/razmišljanje...

Skoro sam čuo još jednu izreku o razlici između amatera i profesionalca. Naime amater kada radi nešto, uvijek da najbolje od sebe, s druge strane profesionalac uradi onako kako mu je traženo.
Ovo je po meni profesionalan rad, po meni sasvim korektno odrađeno za iznos koji klijent plaća. I to je to.

Suština je priče da klijenti uobičajeno dolaze sa ovakvim zahtjevima i skromnim budžetima i u najvećem broju slučajeva im se isporučuje nešto ovakvog profila. Sada ima dizajnera koji će uložiti mnogo više truda da skroje nešto od toga, ali sem dobre stavke u portfoliju, mislim da će se skoro svako smoriti kod sledećeg klijenta i mislim čemu se pretjerano truditi za neku ništa ekstra veliku lovu za sajt koji posjeti desetak ljudi nedeljno.

Mislim da je suština u potrebi za totalno drugačijom strategijom posmatranja Interneta od strane klijenta, gdje oni treba mnogo ozbiljnije posmatraju Web i samim tim spremni su da izdvoje više, da im se uradi nešto više od puke prezentacije.
mungos je offline   Odgovorite uz citat