Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 07. 2007.   #5
Vladimir Rodic
Webeloper
Professional
 
Avatar Vladimir Rodic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 348
Hvala: 136
33 "Hvala" u 24 poruka
Vladimir Rodic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladimir Rodic
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ako procunjas malo po forumu i blogovima, nacices iskustva ljudi koji su to podelili sa drugima, mogu samo da ti dam jedan pocetni savet: lepo je kada im napravis da mogu da se igraju, customizuju... ali cinjenica je da 70% uopste ne cita sta pise na sajtu, samo da ti kazem da dnevno dobijam izmedju 2 i 20 poruka "zaboravio sam password, posaljite mi na mail".

Recimo za ljude koji imaju isti password i username, stavio sam upozorenje na pocetnoj strani, cim se uloguje ispise u jednom boxu otprilike ovako: "Vas password je isti kao vas username, molimo vas promenite password jer tako bilo ko moze da pogodi vas password i uloguje se na vas profil". I pogodi sta? Trenutno je na sajtu oko 800 ljudi kojima je password isti kao username. Garantujem da njih 700 nije ni primetilo to upozorenje.
Kako sam ja ovo resio, tj. trenutno ga radim. Za logovanje se mesto user name-a koristi mejl, kako ne bi zaboravili svoj login user name.
Druga stvar za sifru. Prvu im izgenerisem jednu ali ih odmah po kliku na link u verifikacionom mejlu teram da prvo promene password na neki novi ili ne mogu da idu dalje, tj. nisu se full registrovali.

Znam da ce mnoge to da isfrustira ali je to za njihovo dobro. Valjda bih na taj nacin trebao da razmisljam.
__________________
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
Vladimir Rodic je offline   Odgovorite uz citat