Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 09. 2011.   #5
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

^ Da elaboriram i ujedno odgovorim na PP...

Citat:
Imam želju (ideju), za osobno potrebe, da napravim alat ili skup alata s kojima bih mogao analizirati i vizualno (uz pomoć raznih grafova) prikazivati podatke iz vremenskih nizova (jedan stupac je vrijeme, a drugi je nekakva vrijednost(uglavnom cijena)).
Osim ako tvoj cilj nije usavršavanje u programiranju (što sumnjam, s obzirom da nisi načisto u kom pravcu da ideš), ili izrada komercijalne aplikacije (za šta ti treba dosta para/vremena), nema smisla izmišljati rupu u saksiji. R je specijalizovan jezik koji ljudi već koriste u praksi, dovlači podatke iz baze, ima grafičko predstavljanje itd. Meni lično nije jasno kako činjenica da ne znaš neki jezik uopšte može da bude kriterijum za eliminaciju?!

Ako ti treba veća sloboda (po cenu više posla), uzmeš Python, on ima dobre numeričke (a verujem i statističke) biblioteke, proveren je jezik.

PHP u celoj priči nema šta da traži, osim po principu "imam čekić, ergo sve oko mene je ekser".
__________________
blog

Poslednja izmena od jablan : 15. 09. 2011. u 12:24.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" jablan za poruku: