Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 10. 2007.   #63
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Vidim da neki nisu razumeli šta sam hteo da kažem. Ne radi se ovde o tome kolika je cena, već o ceni uopšte. Da je od početka proizvod koštao neke pare, čisto sumnjam da bi se javilo puno entuzijasta da pomognu i da bi bili toliko srećni da oteraju basecamp "tamo gde mu je mesto". Pričali ste o etici, po meni je i ovo nešto o čemu može da se raspravlja na tu temu.

Druga stvar je oko "uspeha". Niko to ne poriče, ali isto tako ne može da se poništi to što su svi odavde redom pomogli Iliji da proširi buzz. Čim se digne frka, beba je rođena... Zašto recimo ne uradimo isto za ovaj Vivvo (ili kako već beše ime) ako ćemo iskreno, ja mislim da je to daleko bolji i zreliji projekat od ovoga. A zna se i zašto nismo. Zato što je boccio od početka krenuo sa nekom cenom i niko od vas nije osetio potrebu da "pomaže nekom drugom da uzima pare". Da li se vidi sada jasnije razlika između ta dva projekta?

Ovo je još jedan od razloga zašto ja mislim da je taj opensource jedna velika prevara i foliranje. To je samo najjefitniji način da nađeš ljude koji će da testiraju umesto tebe i da ti pomognu da napraviš bolji projekat. Ja više verujem u freeware: evo vam ljudi ovo, ništa ne garantujem, ne dajem podršku osim po ceni XXX po satu. Fer i korektno.

Ono mi nekako dođe kao neko iznajmi stan, pa ga sredi, a onda mu gazda digne kiriju jer je sada stan bolji nego što je bio pre nego što ga je sredio.

Moja najveća zamerka Iliji je što se zaneo i poslušao pogrešne savete, ništa više ni manje od toga, sve je to u principu samo njegova stvar.

Srđane, ok je da "braniš ortaka", ali veruj mi da nema potrebe da ga braniš, niko ga i ne napada. Ovo je forum, svako kaže svoje mišljenje, nema potrebe da citiraš svakoga ko je ostavio post i pobijaš "napade". Rekao si šta si hteo, kao i svi ostali, i to bi trebalo da bude sve što se računa u granicu dobrog ukusa, sve preko toga postaje preterivanje.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 06. 10. 2007. u 21:34.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat