Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 11. 2006.   #50
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Off Topic:

Browseri imaju mogućnost da popune polja login forme, ne i da automatski uloguju korisnika (ili grešim???). Ovo je jako bitna opcija za stvari koje korisnici jako mnogo koriste (forumi) i gde mnogo pišu. Bar malo olakšaš ljudima život, cene to

Recimo, imaš situaciju gde čovek 2h piše specifikaciju ili neki timeline - nakon submita skripta skonta da je sesija istekla i da ovaj treba da se uloguje. U tim slituacija će imati ili frustriranog korisnika koji će da ti okrene familiju po spisku jer mu je propalo dva sata posla (nisi mu sačuvao podatke) ili moraš da obezbediš mehanizam za resubmitovanje forme (podaci se pamte zajedno sa login podacima i nakon uspešnog logovanja ponovo submituju). Doduše, ovu drugu funkcionalnost je dobro imati za korisnike koji nisu čekirali Remember me pri loginu tako da će opet izgubiti rad nakon par sati idleovanja...

Najjednostavnije rešenje je održavanje sesije tako što je pamtiš u cookie-ju na više od session lifetimea. Klasičan remember me pamti na par dana, meseci ili beskonacno, ali možeš da koristiš recimo čuvanje na 5 sati čisto da bi se ogradio od slučajeva kao što je gore (retko će se desiti da neko submituje formu 5 sati nakon poslednje aktivnosti na sistemu).

Duga priča
Ne znam zašto ovoliki offtopic, ali aj'... Ja sam to rešio tako što ako mu je istekla sesija (možda neko drži jednu stranu otvorenu ceo dan... pa nastavi "kasnije") onda mu izbacim opet sve što je napisao uz komentar tipa: istekla vam je sesija, morate ponovo da se ulogujte, ovo je tekst koji ste napisali, kopirajte ga da ne bi morali da pišete ponovo. To pali čak su mi neki ljudi sa sajta pisali da im je to "spasilo život" jer bi se roknuli da su morali ponovo da pišu sve.

Kada sam proverio kako je došlo do toga, kaže da je počeo da piše odgovor pa je seo da večera, odgledao film i nastavio 3 sata kasnije, dovršio (ogromnu) poruku i kliknuo "send". Zašto bi on i morao da zna da mu sesija traje 1 sat ili 15 minuta....

Drugo rešenje koje sam koristio, ali se nije pokazalo kao sjajno iako na prvo pogled tako izgleda, je da ubaciš neki brojač na stranu i recimo posle 15 minuta ispiše nešto tipa: vaša sesija će isteći za 5 minuta, refreshujte stranu ili ćete morati ponovo da se ulogujete. Naravno, problem je bio što kada čovek nije ispred računara, kao recimo onaj gore što je odgledao film, ne može ni da vidi takvu poruku pa da reaguje.

Eto,... šta sam ono hteo da kažem?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat