Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 02. 2009.   #95
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Eniac Pogledajte poruku
nisam siguran da je toboads dobar primer za to, i generalno nisam veliki pobornik lokalnih PPC servisa jer se ipak PPC bazira na long tailu koji kao takav zahteva ogromne oglasivacke mreze sa jedne i ogroman broj ljudi koji se oglasavaju sa druge strane sto zemlje poput nasih bas i nisu u stanju da ponude. Primera radi, ako hoces da oglasavas sapune bolje ti je da kupis baner na jednom jedinom sajtu koji se bavi sapunima nego da se glupiras sa mrezom sajtova u kojoj 90% nema veze sa tvojom ciljnom grupom.

A ciljano oglasavanje nije buducnost vec i proslost i sadasnjost, svi se trude da dobiju sto bolje poklapanje sa svojom ciljnom grupom, bio to print ili web filozofija je ista Ono sto jeste buducnost jeste bihevioralno oglasavanje, gde se reklama plasira na osnovu ponasanja korisnika na odredjenom sajtu ili mrezi sajtova.
ako PPC kod nas prolazi lose - onda ce oglasavanje na osnovu ponasanja korisnika biti naucna fantastika... jer niti sajtovi znaju to da mere, niti imaju sta da mere.
poznato je da prosecan srbin na FB unese samo svoje ime, datum rodjenja i sliku... pa ti onda probaj da ga kategorizujes.
kada najveca soc. mreza nema vajdu od pracenja... sta ocekujes od manjih sajtova.

govorio sam o PPC-u iz ugla webmastera...
baneri ce prolaziti kod sajtova koji imaju odredjenu ciljnu grupu [bluesman zabranio upotrebu rechi 'nisha' ]
ali na vecim sajtovima - sve manje ce biti onih koji ce reci 'daj mi baner na celom sajtu', vec ce sve vise govoriti 'stavi mi baner samo u Antivirus forumu' [prodavac antivirusa].
u tom pravcu ce se stvari kretati.
+ ce ljudi poceti sve vise da gledaju koliko ih kosta klik, pa ce neki reci "zasto da dajem 8000 din za baner koji mi donese 1500 klika, kada 1500 klika mogu da platim za 4500 din na PPC"

znas sta ja radim sada na mycity?
ubedjujem svoje klijente da predju na kontekstualni ciljani PPC na mycity.
- manje ce placati
- dobice ciljanu grupu posetioca
- placaju samo ono od cega realno imaju korist [klik]
- zaradjujem manje po klijentu, ali imam vise klijenata
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 17. 02. 2009. u 13:10.
Peca je offline   Odgovorite uz citat