Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 03. 2006.   #7
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Nazovi me jos jednim "old school" momkom ovde, ali meni nista od toga nema previse smisla, tj. isuvise komplikacija da bi bilo korisno u jednom normalnoj PHP aplikaciji. Ja vise volim da sam pisem sql (ukljucujuci i join-e, sam bog zna kako se to radi sa ovim cudom .
Sve je to lepo dinke, ali kad se radi o bazi sa malim brojem tabela, a tabele sa relativno malo polja.

Zamisli nesto malo vece.. pa treba ti 7 dana samo da otkucas sve CRUD funkcije, pa jos testiranje.. ko ce to vreme da ti odobri (= plati)? Ako isti posao ovakvi alati urade za manje od 1 minuta? I ti alati su obicno DOBRO provereni i testirani - gomila ljudi ih koristi, svi vazniji bagovi su odavno uhvaceni.. Iskreno ja da sam ti sef , ne bih ti dopustio da gubis vreme na ovakve trivijalnosti.

Sto se JOIN-a tice: taj svoj komplikovani SELECT sa 100 JOIN-ova sacuvas u bazi kao VIEW i onda opet koristis ove alate posto je view u biti virtuelna tabela.. gotova prica.

Dakle, ne drzis se ko pijan plota mantre "ne diram SQL" vec kombinujes jedno i drugo za sto efikasnije i jednostavnije resenje..
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 28. 03. 2006. u 17:02.
degojs je offline   Odgovorite uz citat